Co je to Gua Sha masáž a proč jí provádět?

Možná, že jste už někde zahlédli ploché kameny nejrůznějších tvarů, které se používají na masáže obličeje a těla...

Jedná se o tisíce let starou a vysoce účinnou masážní metodu Gua sha, která vychází z principů tradiční čínské medicíny. V poslední době se Gua Sha masáž těší velké popularitě a ženy po celém světe ji zařazují do svých každodenních beauty rituálů. 

 

image3 

Co je to vlastně Gua Sha? 

Gua Sha je tisíce let stará metoda, která vychází z principů tradiční čínské medicíny. Používá se již řadu let a teď zažívá opětovný boom. 

Název Gua Sha se skládá ze dvou slov - gua znamená v čínštině škrábat a sha znamená výsev. Smyslem masáže je tak “vyškrábat” z těla nemoc a všechny škodliviny. 

Pravidelnou Gua Sha masáží se zbavíte přebytečných tekutin z tkání (oteklého obličeje), zlepšíte prokrvení pokožky, pleť zůstane napnutá a pružná. Navíc redukuje vrásky, obnovuje kontury obličeje, podporuje činnost lymfatického systému a odbourávání toxinů z těla.

Pomáhá také při bolestech hlavy a krční páteře. Gua Sha masáž je velmi příjemným rituálem, který má pozitivní vliv na psychiku, přináší pocity uvolnění a snižuje napětí. 

 

Účinky minerálních kamenů na lidské tělo

Gua Sha masážní destičky jsou vyráběny z přírodních krystalů, které mají sami o sobě blahodárné účinky. Harmonizují organismus, odblokovávají energii a zvyšují vibrace těla. 

 

image0-2

 

Účinky Gua Sha masáže na pleť

Podle principů tradiční čínské medicíny se na obličeji podepisuje každodenní napětí a stres a způsobuje ztuhlý a přísný výraz. Při pravidelné masáži jsou obličejové svaly uvolňovány a dochází ke změkčení výrazu, zjemnění vrásek a znatelnému zlepšení celkového vzhledu obličeje. Při masáži se zlepšuje prokrvení pokožky, 

Pravidelnou Gua Sha masáží se zbavíte přebytečných tekutin z tkání (oteklého obličeje), zlepšíte prokrvení pokožky, pleť zůstane napnutá a pružná. Navíc redukuje vrásky, obnovuje kontury obličeje, podporuje činnost lymfatického systému a odbourávání toxinů z těla. 

 

Účinky Gua Sha masáže na psychiku

Gua Sha masáž je velmi příjemným luxusním rituálem péče o sebe, který má příznivé účinky nejen na pleť ale i na psychiku. Masáž zklidňuje, odbourává napětí a stres, pomáhá při bolestech hlavy a migrénách. Masáž prováděná před spaním Vás příjemně uvolní a připraví na kvalitní spánek. 

 

Jak pečovat o Gua Sha kameny

Gua Sha kameny jsou vyrobeny z přírodních minerálních krystalů, díky tomu jsou velmi křehké a náchylné na poničení. Doporučujeme je uchovávat v krabičce nebo pytlíčku z přírodních materiálů.

Přírodní krystaly mají schopnost čerpat energii (i tu negativní) a je potřeba je pravidelně očišťovat a pečovat o ně, Cca 1x měsíčně doporučujeme očistit kámen pod tekoucí vodou a nechat energeticky nabít na čerstvém vzduchu v polostínu nebo měsíčním svitu. Díky této očistě kamen opět získá své léčebné vlastnosti a vyčistí se od všech energií. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení